Loading [MathJax]/jax/output/HTML-CSS/config.js

Generalizarea unor formule de interpolare pentru funcţiile de mai multe variabile şi unele consideraţii asupra formulei de integrare numerică a lui Gauss

Abstract

Authors

Dimitrie D. Stancu
Victor Babes University, Cluj-Napoca, Romania
Tiberiu Popoviciu Institute of Numerical Analysis (Institutul de Calcul), Romanian Academy

Keywords

?

Paper coordinates

D.D. Stancu, Generalizarea unor formule de interpolare pentru funcţiile de mai multe variabile şi unele consideraţii asupra formulei de integrare numerică a lui Gauss, Acad. R.P. Române, Buletin Ştiinţific Sect. Sti. Mat. Fiz., 9 (1957) no. 2, 287–313 (in Romanian).

PDF

About this paper

Journal

Buletin Științific al Sectiei de Stinte Matematice si Fizice

Publisher Name
DOI
Print ISSN
Online ISSN

google scholar link

1957

Related Posts